מערכת העיכול מתחילה בלשון ומסתיימת בפי הטבעת. בעיות בדרכי העיכול הינן החל מכאב בטן וכלה במחלות כרוניות בדרכי העיכול: בחלק מן המצבים הסבל מורגש ברמה היומיומית. לאברי העיכול השונים תפקיד ספציפי ותחום אחריות משתנה בהתאם לאיבר בשרשרת העיכול (ושט, קיבה, כבד, לבלב, מעי דק, מעי גס ופי הטבעת) אך לכולם מספר מטרות משותפות והן לפרק את המזון ולקלוט ממנו את החומרים החיוניים לחיים ולפלוט את החומרים המיותרים והרעלים החוצה מן הגוף.
מטרת הטיפול ההומאופתי היא להשיב את הפעילות הסדירה למערכת העיכול ולסייע ליצירת תהליכי ריפוי טבעיים. מניסיוני אפשר לסייע בעזרת טיפול הומאופתי במקרים הבאים:
1.מצבים שקשורים לאי סדירות מערכת העיכול: כאבי בטן, בחילות, הקאות, נפיחות הבטן וגזים,ירידה בתאבון, צרבת, ריפלוקס, שילשולים כרוניים, עצירות, תסמונת המעי הרגיז ועוד.
2.בעיות עיכול שכיחות אצל תינוקות וילדים: גזים וקוליק אצל תינוקות, אלרגיה לחלב, תאבון נמוך, רפלוקס, שילשולים, עצירות, תולעים ועוד.
3.מצבים דלקתיים: כיב פפטי, הליקופקטר פילורי, קוליטיס, קרוהן, צליאק, דיברטיקוליטיס ועוד.
הטיפול ההומאופתי:
מניסיוני ברוב המקרים חלה החמרה בתסמיני בעיית העיכול כשהאדם שסובל ממנה נמצא במצבי סטרס רגשי. וכמובן שלתזונה משקל רב בשמירה על מצב יציב. ברוב המוחלט של המקרים בהם טיפלתי באדם הסובל באופן תדיר מבעיה במערכת העיכול, הבחנתי שבכולם קיים קשר בל ינתק בין קושי רגשי שמלווה את האדם בחייו לבין בעיית העיכול שלו. הטיפול ההומאופתי מתמקד במקור הקושי שאיתו האדם מתמודד בחייו ובתסמיני בעיית העיכול עצמם וכך מסייע הטיפול ההומאופתי לשינוי במצב הכולל של האדם.
ההתמקדות בריפוי הקושי במישור הרגשי ובבעיית העיכול גם יחד – כאן טמון המפתח לתוצאות שנשמרות לטווח ארוך.
בפגישת האבחון הראשונה אבקש להכירך ולהתרשם ממצבך הכולל. במהלך התשאול יבחנו ויאופיינו הגורמים והמאפיינים השונים של בעיית העיכול שלך. לאחר מכן אתאים תכשיר הומאופתי אישי הנכון ביותר עבורך ושמטרתו ליצור תהליכי ריפוי ושינוי במצבך.הטיפול ההומאופתי יוצר שינוי בשורש הבעיה ומחזיר את האיזון הנדרש.הטיפול ההומאופתי טבעי ויעיל לכן הגוף מגיב אליו בצורה טבעית.
תוצאות הטיפול ההומאופתי ארוכות טווח וכוללות שיפור באורח החיים, בתפקוד ובבריאות.
תהליך הטיפול ההומאופתי נעשה במקביל למעקב והפיקוח הרפואי של הרופא המטפל.
הטיפול ההומאופתי ניתן בכדורים קטנטנים למציצה ו או בטיפות.
הטיפול ההומאופתי בטוח לשימוש ואינו מכיל חומרים כימיים או תרופתיים כלשהם ואינו גורם לתופעות לוואי.את התכשיר ההומאופתי מכינים בבית מרקחת הומאופתי בהתאם לתקנות משרד הבריאות ובפיקוחו.

מקרה לדוגמא:ר' בת 40 סובלת מקוליטיס:
ר הגיעה אליי כשהיא סובלת ממחלת הקוליטיס כבר כ20 שנה, ר מדווחת על כאבי בטן תחתונה ויציאות דמיות כשתסמינים אלו יכולים להימשך כמה ימים עד כמה שבועות ברצף ואז יש רגיעה לכמה שבועות וחוזר חלילה. ר' מספרת שברקע היא סובלת מחרדות על בסיס יומיומי שמאוד מקשות עליה לתפקד ופוגעות גם באיכות השינה שלה, ר מוסיפה שלחץ רגשי ותקופות סטרס בעבודה ובחיים האישיים תמיד מהווים עבורה גורם ברור להתחלת התקף. ר' סיפרה את סיפורה האישי ולאחר אבחון הומאופתי מלא התאמתי עבורה תכשיר הומאופתי מדוייק למצבה.
לאחר חודש וחצי: ר' מדווחת על שיפור בתחושה הכללית, מספרת שמאז תחילת הטיפול היא ישנה יותר טוב והרבה פחות עייפה, כמו כן מדווחת על ירידה משמעותית ברמת החרדה שחווה ביומיום.
לאחר שלושה חודשים: ר' הגיעה למפגש המעקב וסיפרה שמאז תחילת הטיפול ההומאופתי לא היו לה כלל יציאות דמיות וכאבי הבטן מאוד מינוריים , שחשה שיפור כולל באיכות חייה ושהחרדות שהיו הפכו למחשבות שלא מפריעות בתפקוד או מוציאות אותה מאיזון כבעבר.
לאחר חצי שנה: השיפור בכל הרמות ממשיך , ר' ללא התקפי קוליטיס, נהנית משינה טובה מבעבר ומתפקוד יומיומי ואיכות חיים גבוהה מתמיד.
מקרה זה מדגים כיצד הטיפול ההומאופתי מסייע לריפוי אצל חולי קוליטיס כרוניים גם לאחר שנים של סבל.

כיום לאחר שעברו 4.5 שנים מתחילת הטיפול ההומאופתי ר' כותבת לי:
"שמואל שלום כשאני במבט לאחור ובודקת לאורך זמן – הטיפול ההומאופתי אצלך עזר לי והתקפי הקוליטיס לא חזרו, החרדה נעלמה ואיכות החיים שלי השתנתה מאוד לטובה.תודה רבה ר'"

הדוא"ל של ר'.

מקרה לדוגמא:א' בת 48 הסובלת מעצירות:
א' הגיעה אליי לטיפול הומאופתי כשהיא סובלת מזה מספר שנים מעצירות ויציאות קשות, לעיתים ללא יציאה במשך שבוע שלם, מה שגורר כאבי בטן ונפיחות בבטן, סבל רב ופגיעה באיכות החיים היומיומית. א' ניסתה להשתמש בעבר בתכשירים טבעיים שונים החל מצמחי מרפא ובסיבים תזונתיים שלא פתרו את הבעיה, לאחר תשאול ואבחון הומאופתי מקיף, למדתי על מצבה הכולל של א' והתאמתי עבורה רמדי הומאופתית.
לאחר חודש וחצי: א' מדווחת שעדיין אין שיפור משמעותי בתדירות היציאות אך עם זאת היא מספרת שבמשך שנים לפני הטיפול סבלה מטחורים בפי הטבעת וכעת הם "נכנסו" פנימה. הטיפול ההומאופתי מחזק את המכלול וע"פ דיווחה ידעתי שהרמדי ההומאופתית שקיבלה א' פועלת נכון ובהמשך גם העצירות צפויה להשתפר.
לאחר שלושה חודשים: א' הגיעה אלי שמחה ומדווחת על שינוי משמעותי במצבה, בחודשיים האחרונים יש לה יציאה תקינה כמעט מידי יום, היציאות לא קשות כבעבר והיא חשה הקלה גדולה מן השינוי שניכר גם בהרגשתה הכללית, כמו כן היא מספרת שמתחילת הטיפול ההומאופתי הפחיתה ממשקלה לפחות 3 קילו – מה שבעבר היה מאוד קשה לביצוע עבורה.
לאחר חצי שנה: א' ממשיכה בטיפול הומאופתי לשמירת התוצאות שהושגו, היציאות תקינות ויומיות, א' חשה נוחות שהרבה זמן לא הייתה לה, לדבריה: "אני מרגישה שירדה לי אבן מהלב ומהבטן". לא נותר לי אלא לשמוח יחד איתה ולברך על הזכות שניזדמנה לי לסייע לאשה זו.

א' מספרת על הטיפול ההומאופתי שעברה:
"אני רוצה להודות לשמואל על הטיפול, הגעתי עם ספקות לאחר שניסית כל מיני דברים וכלום לא עזר לי והייתי מופתעת מאוד לטובה מהתוצאות. שמואל אני שמחה שהגעתי אליך ואני ממליצה למי שאני מכירה וצריך להגיע לטיפול אצלך אתה מטפל נהדר והומאופת מצויין"
הדוא"ל של א'.