דלקת בדרכי הנשימה אצל תינוקות וילדים:

כל שפעת או הצטננות עלולה לעורר דלקת של דרכי הנשימה העליונות והתחתונות וזו הצורה הנפוצה ביותר למחלה זו החל מגיל לידה ובהמשך אצל פעוטות וילדים. כאשר התינוק או הילד נוטה לפתח דלקת בדרכי הנשימה שוב ושוב, כאן זה המקום לפנות אלי לטיפול הומאופתי. הנטייה החוזרת לדלקת בדרכי הנשימה היא כמעט תמיד קשורה ברוב המקרים בגורמים שונים כגון:אסטמה, חשיפה לוירוסים וחיידקים, יכולת חיסונית נמוכה, אלרגיה, נטייה משפחתית גורמים סביבתיים ועוד.ברוב המקרים דלקת בדרכי הנשימה אצל תינוק או ילד תלווה בחום גבוה, נזלת וליחה, קושי בנשימה ושיעול.
כאשר אצל תינוקות ופעוטות המתקשים לפלוט החוצה את הליחה עלולים גם להקיא, מה שמסייע להם בפליטת הליחה. הטיפול הקונבנציונלי כולל אנטיביוטיקה, סטרואידים וכן אינהלציות ומשאפים המכילים סטרואידים. לתכשירים אלו תופעות לוואי ידועות המתישות את הגוף ומנגנוני ההגנה שבו ולכן הורים רבים מעוניינים להימנע משימוש בהם. מנסיוני אחד הסיבות השכיחות להישנותה של הבעיה אצל תינוקות ופעוטות היא כניסה למסגרת חינוכית/לגן בשל חשיפה למחוללי מחלה רבים. אצל ילדים רבים בהם טיפלתי בבעיות בדרכי הנשימה קיים לרוב קשר לגורמים סביבתיים, אלרגיה או כביטוי למצב רגשי מתמשך.
הטיפול ההומאופתי:
לאחר האבחון ההומאופתי המלא מותאם עבור הילד תכשיר הומאופתי אישי וספציפי למצבו הכולל, התכשיר ההומאופתי מטפל בסיבה למחלה ומסייע למנוע את הישנותה וסיבוכיה. ברוב המוחלט של המקרים כשטיפלתי בילדים שסבלו מדלקות חוזרות בדרכי הנשימה, תדירות הדלקות פחתה משמעותית ובעקבותיה צריכת התרופות פחתה באופן ניכר ואף פסקה לחלוטין.בפגישת האבחון הראשונה אבקש להכיר מעט את הילד ולהתרשם ממצבו הכולל. במהלך התשאול יבחנו ויאופיינו הגורמים והמאפיינים השונים של המחלות החוזרות. לאחר מכן אתאים תכשיר הומאופתי אישי הנכון ביותר עבור הילד ושמטרתו ליצור תהליכי ריפוי ושינוי במצבו.הטיפול ההומאופתי יוצר שינוי בשורש הבעיה ומחזיר את האיזון הנדרש.
הטיפול ההומאופתי טבעי ויעיל לכן הגוף מגיב אליו בצורה טבעית.
תוצאות הטיפול ההומאופתי ארוכות טווח וכוללות שיפור באורח החיים, בתפקוד ובבריאות.
תהליך הטיפול ההומאופתי נעשה במקביל למעקב והפיקוח הרפואי של הרופא המטפל.
הטיפול ההומאופתי ניתן לילד בכדורים קטנטנים למציצה ולתינוק או בטיפות (ללא אלכוהול)
הטיפול ההומאופתי בטוח לשימוש ואינו מכיל חומרים כימיים או תרופתיים כלשהם ואינו גורם לתופעות לוואי.
את התכשיר ההומאופתי מכינים בבית מרקחת הומאופתי בהתאם לתקנות משרד הבריאות ובפיקוחו.
מקרה לדוגמא ילדה הסובלת מדלקות חוזרות בדרכי הנשימה ומאסטמה:
אדוה בת 6.5 ילדה מקסימה ומתוקה הגיעה אליי כשהיא סובלת מגיל שנה וחצי מדלקות חוזרות ונשנות בדרכי הנשימה העליונות, ברקע אדוה סובלת גם מהתקפי אסטמה ומאובחנת כאסטמטית ע"י רופא הילדים.
הדלקות החוזרות מלווות בחום גבוה, חולשה רבה, קושי נשימתי, חירחורים בנשימה ושיעול, בכמה פעמים נוצרה החמרה והתפתחה גם דלקת ריאות.רופא הילדים של אדוה רשם עבורה טיפול תרופתי מונע והיא מקבלת באופן קבוע תרופות המכילות סטרואידים וכן מטופלת באנטיביוטיקה מונעת. בנוסף השינה של אדוה לא רציפה והיא מתעוררת מספר פעמים בלילה בגלל שיעולים טורדניים, חירחורים וקושי בנשימה. ולאחר תשאול ואבחון הומאופתי מקיף, התאמתי עבור אדוה רמדי הומאופתית המתאימה למצבה הכולל, וביקשתי מאימה שתתן לה כדור אחד מהרמדי למציצה בכל בוקר.
לאחר חודש וחצי: אדוה השתעלה מספר פעמים והיה נראה ששוב מתפתחת מחלה, אך השיעול דעך וחלף לאחר יום או יומיים ואדוה לא פיתחה מחלות בדרכי הנשימה, כמו כן אדוה ישנה טוב יותר וכמעט וכלל לא מתעוררת בלילות משיעול.
לאחר שלושה חודשים: מצבה של אדוה ממשיך להשתפר, פה ושם מעט משתעלת אך ללא סימנים נוספים, ישנה היטב ובאופן רציף.לאור השיפור הוריה של אדוה החליטו על דעת עצמם להפחית את השימוש בתרופות ובסטרואידים ובהמשך אף החליטו להפסיק את השימוש בהם לחלוטין. אדוה לא פיתחה אפילו פעם אחת דלקת בדרכי הנשימה מתחילת הטיפול ההומאופתי.
אורנה כותבת על הטיפול ההומאופתי בבתה אדוה:
"הבת שלי הייתה חולנית, דומה שכל וירוס שעבר בסביבה, החליט לבקר אצלה ולהישאר,יש לה גם בעיה בכליות. הגעתי לשמואל בעקבות המלצה חמה, דיי מיואשת,אמרתי לו שלא משנה אם אני מאמינה או לא מאמינה בהומאופתיה – פשוט, אין לי מה להפסיד, ומרגע זה, אני נאמנה לחלוטין לטיפול וכך היה. הטיפול פשוט, קל ליישום, והבת שלי בהדרגה, השתנתה לנגד עיניי. גם וירוסים שבאים לבקר, נסים על נפשם תוך זמן קצר. שינוי באיכות החיים. שמואל אדם מאוד מקצועי, יסודי, מעמיק, מתייחס לכל פרט, קטן כגדול,אני ממליצה פשוט להגיע ולבקש עזרה."
הדוא"ל של אורנה.

מקרה לדוגמא: פעוטה הסובלת מקוצר נשימה,שיעול ונזלת.
ר' בת שנה וחודשיים הגיעה אליי עם הוריה כשהיא סובלת מקוצר נשימה, נזלת מרובה ושיעול שמאוד מפריע לה ביום יום, הוריה מספרים כי הסמפ החלו להופיע עם כניסתה של ר' לגן בגיל חמישה חודשים. ר' נולדה בשבוע ה30 להריון בגלל צירים מוקדמים ולכן הייתה פגה וגם קיבלה זריקה להבשלת ריאות. כיום השיעול והנזלת המרובים גוררים אחריהם מסכת שלמה של התקפי קוצר נשימה, קשיי שינה וקושי עצום ביום יום. כשהגיעה אלי טופלה ר' במשאפים שונים ואינהלציות הוריה של ר' החליטו לנסות הומאופתיה במטרה להקל על ר' ולהוציאה ממעגל התרופות והאינלציות. לאחר האבחון והתשאול ההומאופתי שערכתי, ר' קיבלה ממני טיפול הומאופתי למצבה הכולל
לאחר חודש וחצי: הוריה של ר' מדווחים על שיפור מאוד משמעותי במצבה, כמעט אין שיעול, נזלת פסקה כשבוע לאחר שהתחלנו לתת את הטיפול ההומאופתי, הפסקנו עם המשאפים והאינהלציות כי ממש אין צורך. לפני שבועיים היו לה יומיים של מעט נזלת שחזרה וטיפה שיעול אבל הכל חלף תוך 48 שעות ללא בעיות נשימה כלל.
לאחר חודש נוסף: בעקבות מגיפה בגן, ר' נדבקה בוירוס הפה והגפיים והופיעו אצלה פצעים מוגלתיים וכואבים בחלל הפה, ר' התקשתה לאכול ולדבר וגם העלתה מעט חום. אמא של ר' פנתה אליי בטלפון והתאמתי עבורה טיפול הומאופתי ספציפי למצבה שהקל מיידית על הסימפטומים.
לאחר שלושה חודשים: ר' ממש בסדר גמור, הוריה שמחים על השיפור במצבה, היא אינה משתעלת כלל, ללא נזלת וללא קושי נשימתי.
חלפה שנה מאז שר' הגיעה לטיפול הומאופתי ומצבה ממשיך להיות מצויין.
גלי אמא של ר' מספרת על הטיפול ההומאופתי בבתה:
"מגיל חמישה חודשים הבת שלי החלה לסבול מקשיי נשימה, שיעול כרוני, קוצר נשימה ועוד. לפיכך באופן קבוע טופלה באנלציות של ונטולין ואף במשאפים, אך לא ניכר שיפור והיה נראה שהיא פשוט סובלת. בגיל שנה החלטתי לעזוב את הרפואה הקונבנציונלית ולנסות את הטיפול ההומאופתי אצל שמואל אלפי, ומאותו רגע חל שיפור מדהים. היו תקופות של כמה חודשים של שקט ללא שיעול וללא קשיי נשימה וכאשר היא חלתה הותאם לה טיפול ספציפי במינון גבוה יותר שמיד הקל עליה. היום ביתי בת שנתיים וממשיכה לקבל את הטיפול. מידי פעם יש שיעול אך למדנו להסתדר איתו וזה חולף. כבר שנה שלמה שהילדה ללא אנצליות ומשאפים. המלצתי הינה לפנות לשמואל – הומאופתיה היא רפואה אחרת ולהאמין. כי אם מאמינים בתהליך ובמטפל, הטיפול עוזר ומשפיע. "
הדוא"ל של גלי
אני מזמין אתכם ליצור עימי קשר ולהצטרף למשפחות רבות שכבר חוו את ההבדל שבין ילד שנוטה לחלות באופן תדיר לבין ילד בריא, מתפתח, חיוני ושמח.