הרמדי ההומאופתית

ההכנה (התרופה) ההומאופתית נקראת בשם רמדי (לקוח מהפועל לתקן -remedy באנגלית) Globuliכיום קיימות בפרקטיקה ההומאופתית הקלאסית כ6000 רמדיס שונות המופקות מחומרים שונים כגון מינרלים, צמחים, חומרים מעולם החי ותרכובות שונות. בתהליך הכנת הרמדי, החומר מדולל ונמהל באופן סידרתי פעמים רבות, תהליך הכנה מיוחד זה, גורם לחומר המקור לאבד את השפעותיו החומריות, ומאפשר לנצל מכל חומר את כוחות המרפא האל-חומריים המיוחדים לו. (כפי שטמונים בו במצבו הטבעי בטבע) התוצאה המתקבלת היא רמדי הומאופתית, שאינה מכילה חומרים כימיים או תרופתיים ומשפיעה באופן רוחני (אל-חומרי) על כוח החיים הרוחני של האדם.

כאשר הרמדי ההומאופתית ניתנת ע"י הומאופת מקצועי ובפיקוחו, (בהסתמך על עקרונות הריפוי ההומאופתיים) היא מתאימה ובטוחה לשימוש לכל גיל ושלב בחיים: תינוקות וילדים, בני נוער, במהלך ההיריון, בלידה ובהנקה, בחיים הבוגרים, בגיל המעבר ובגיל הזהב. מלאכת הכנת הרמדי ההומאופתית מופקדת על בתי המרקחת המתמחים ומוסמכים ברוקחות הומאופתית ע"פ פיקוח ותקנות משרד הבריאות. ניתן להכין את הרמדי ההומאופתית לנטילה בגלובולים למציצה או בטיפות.

כל רמדי הומאופתית הנמצאת בשימוש, נבדקה בקפדנות והשפעותיה ויכולות הריפוי שלה, נמדדו ואומתו בניסוי מדעי מבוקר וכפול סמיות שנערך ע"י הומאופתים מקצועיים. ניסויים מסוג זה נקראים בשפה המקצועית "פרובינג" (proving – הוכחה) ובמהלכם נוטלים נסיינים בריאים את ההכנה ההומאופתית הנבדקת, והשפעותיה נצפות, מתועדות ומאומתות בניסויים מקבילים. מטרתו של ניסוי זה הינה לברר ולאשר את יכולות הריפוי של כל רמדי הומאופתית אשר קיימת בפרקטיקה ההומאופתית.[/callout]