.

ב10 השנים האחרונות עסקתי בטיפול הומאופתי תומך לחולי סרטן ויכולתי להיווכח שאחד המכשולים המשמעותיים בתחום האונקולוגיה הוא השפעתם של הטיפולים האונקולוגיים השונים על יכולת השרידות וההבראה של החולה. על כן ניסיוני הוביל אותי לפתח תוכנית טיפולית ייחודית הקרויה "עץ חיים".
עץ חיים היא תוכנית טיפול טבעית ייחודית לחולי סרטן שדרכה ניתן בעזרת הומאופתיה מותאמת אישית לכל חולה לסייע לחולי הסרטן השונים ולהעניק טיפול משלים שמטרתו:

+ תמיכה בתאי הדם אשר הירידה ברמתם פוגעת בסיכויי ההבראה והישרדות החולה.
+ תמיכה במערכת החיסון אשר תפקודה משתבש הן עקב הסרטן והן עקב טיפולי כימותרפיה.
+ הקלה משמעותית בתופעות הלוואי השונות של טיפולי כימותרפיה, הקרנות והטיפולים האונקולוגיים השונים.
+ מעודד לפעולה תהליכי ריפוי טבעיים אשר קיימים בגוף.
+ מסייע לחולה בהתמודדות הנפשית הלא פשוטה עם מחלת הסרטן.

תוכנית הטיפול כוללת:
אבחון פרטני לכל חולה לפי סוג הסרטן, מצבו הרפואי והאישי.
התאמה אישית של תכשירים הומאופתיים לכל חולה וחולה.
תמיכה של צמחי מרפא ותוספי תזונה.
טיפול טבעי שמשלים את הטיפול הרפואי.
תהליך הטיפול הנו דינאמי ומתעדכן בהתאם למצב החולה.
אינו מכיל חומרים כימיים וללא תופעות לוואי.
ייעוץ ליווי ומעקב מקצועיים לאורך הדרך בהתמודדות עם מחלת הסרטן.
ניסיון רב שנים בסיוע לחולי סרטן בדרכם לגבור על המחלה ולהבריא.

מקרה לדוגמא: טיפול בל' חולה מיאלומה נפוצה:
ל' הגיע אלי עם בתו, ל' בן 71 ואובחנה אצלו מיאלומה נפוצה לאחר אירוע של פרכוסים שעבר, הוצע לו טיפול ביולוגי ובהחלטה משותפת עם רופאיו ומשפחתו החליט ל' לדחות את הטיפול הביולוגי למשך 3 חודשים על מנת לתת הזדמנות לטיפול הומאופתי. במפגש עימו ל' דיווח לי על עייפות ומותשות גדולה, אנמיה וכאבי עצמות, ירידה חדה בייצור תאי דם וכן רמות נמוכות של המוגלובין ותאי דם אדומים ולבנים. במהלך התשאול והאבחון ההומאופתי המלא סיפר ל' את סיפורו האישי והתאמתי עבורו טיפול הומאופתי. במקביל לטיפול ההומאופתי ל' עבר אחת לחודש מעקב המטולוגי הכולל בדיקות דם מקיפות. לאחר 3 חודשי טיפול הומאופתי בהם נצפתה מגמת שיפור ברורה במצבו הכולל של ל' וכן הודגמה מגמת שיפור בתמונת הדם שכללה עלייה בהמוגלובין ובתאי הדם וכן ירידה ברמות הפראפרוטאינים (חלבונים שתאי המיאלומה מייצרים – ירידה שלהם מעידה על נסיגת המחלה) נוכח השיפור רופאיו של ל' הסכימו על דחיית הטיפול האונקולוגי והמשך מעקב בתדירות נמוכה יותר. כיום חצי שנה לאחר תחילת הטיפול הומאופתי ל' ממשיך להשתפר ולהרגיש מצויין.
אינה בתו של ל' מספרת על הטיפול ההומאופתי של אביה:
"אבי אובחן עם מיאלומה נפוצה דרגה 1, לאחר הלחץ המסיבי גם מהמטולוגית וגם של כל הסביבה של קרובי המשפחה והחברים אבא החליט להתחיל את הטיפול הביולוגי. מה שהוא לא ידע – זה כל תופעות לוואי שהולכות ביחד עם הטיפול האגרסיבי הזה. בקושי רב שכנעתי את אבא לדחות את הטיפול ב- 3 חודשים ולתת צ'אנס להומאופתיה.פנינו לשמואל במאי, בבדיקות לאחר חודש ראינו דינמיקה חיובית. תוצאות הבדיקות שקשורות למיאלומה השתפרו בהדרגה, ההמוגלובין של אבא עלה, לא ראינו שום החמרה בכל הפרמטרים של כליות. וזו בעצם היה החשש העיקרי, לפי מה שנאמר לנו במח' המטולוגיה ברמב"ם. כעת אבא ממשיך את הטיפול ההומאופתי עם עליה הדרגתית בפוטנץ של הרמדיס ומרגיש מצויין,שמואל, תודה רבה מכל הלב!"
הדוא"ל של אינה.

מקרה לדוגמא: טיפול בנ' שסבלה מסרטן השד:
נ' בת 35 אובחן אצלה סרטן השד כשלושה חודשים לפני שהגיעה אליי ובינתיים כבר עברה טיפולי כימותרפיה עם תופעות לוואי קשות, מטופלת בטקסול, סובלת מחולשה מאוד חזקה, בחילות קשות והקאות עד אובדן נוזלים והגעה למיון, כאבי גב קשים, כאבים והירדמות בגפיים, בצקות מפושטות בגוף וטעם מתכתי חזק בפה.במהלך התשאול והאבחון ההומאופתי המלא סיפרה נ' את סיפורה האישי ואת ההיסטוריה הרפואית הסבוכה בחייה מגיל צעיר, התאמתי עבורה טיפול הומאופתי ע"פ מצבה האישי והרפואי נ' קיבלה טיפול הומאופתי במשך 13 חודשים אשר במהלכן טופלה בכימותרפיה ובטיפולים אונקולוגיים נוספים וכן עברה ניתוח להוצאת הגידול הסרטני מגופה, הטיפול ההומאופתי שקיבלה התעדכן מעת לעת ע"פ מצבה ובהתאם לטיפולים האונקולוגיים שקיבלה והשינויים בבריאותה. בעזרת הטיפול ההומאופתי שקיבלה חוותה נ' הקלה משמעותית בתופעות הלוואי הקשות של הטיפולים האנטי-סרטניים, וניכר כי הטיפול סייע לה בהצלחה רבה לשרוד ולהבריא.
נ' מספרת על הטיפול ההומאופתי שעברה:
"מהרבה בחינות אני מרגישה שהטיפול ההומאופתי הציל אותי ועזר לי, גם פיזית וגם נפשית, להתמודד עם הטיפולים הקשים בצורה הרבה יותר טובה. תופעות הלוואי שחוויתי לפני שהתחלתי בטיפול ההומאופתי היו בעוצמה הרבה יותר חזקה, ולעתים הטיפול אפילו העלים חלק מהן בעיקר ברמת הבחילות, הכאבים… הנימולים שבדרך כלל מגיעים כשמקבלים כימותרפיה מסוג טקסול למשל – אצלי הגיעו בצורה קלה מאוד ובשלב מאוד מאוחר, שאפילו הרופאים הופתעו. ואני זוקפת את זה לזכות הטיפול ההומאופתי. בנוסף, הידיעה שיש טיפול נוסף, תומך, שהוא רחוק כ"כ מהטיפולים הקונבנציונאלים הקשים, נתנה לי כח. לדעת שאני עושה משהו בנוסף, שיש במה להעזר ולהתמך, שיש לי סוג של "מגן" ששומר עלי בריאה. כי עבורי התופעות של הטיפולים הקונבנציונאלים בסרטן הם אלו שגרמו לי להרגיש חולה. והנה היה משהו שעזר לי להתמודד איתן. וגם השיחות התקופתיות שלנו עזרו לי. זה היה מזקק עבורי את כל מה שאני באמת מתמודדת איתו כרגע, בגופי ובנפשי, והיו נופלים לי לא מעט אסימונים בעקבות השיחות הללו. ושמחתי שיש טיפול שמתעדכן בהתאם למצב הספציפי שלי כרגע, ושהוא מותאם אישית וספציפית אליי.
אני אסירת תודה שזכיתי לטיפול כזה ממך, המון תודה נ'."
הדוא"ל של נ'.