דלקת אוזניים:

מדובר באחת התלונות הנפוצות ביותר אצל תינוקות וילדים עד גיל 6. בגילאים הללו מערכת השמע נמצאת עדיין בתהליכי בשלות, הנקודה המאוד חשובה אצל תינוקות וילדים הסובלים מדלקת אוזניים חוזרת, היא פגיעה בשמיעה ובהתפתחות השפתית המתרחשת שנים הראשונות לחיים. יש לציין שמרבית הילדים שהגיעו אליי לטיפול הומאופתי בשל דלקת אוזניים חוזרת סבלו גם מקושי שמיעתי ושפתי. גם לאחר שדלקת האוזניים כבר אינה קיימת יתכנו שאריות של נוזלים באוזניים או נזקים אחרים המותירים עימם קושי שמיעתי.
דלקת אוזניים – למה זה קורה?
הצורה הנפוצה של התפתחות דלקת אוזניים אצל תינוקות וילדים מתרחשת בשל הצטברות של נוזלים בחלל האוזן. דרך אחת היא עלייה של נוזלים מן האף או הלוע אל תעלת השמע שעדיין אינה סגורה. (נסגרת בגילאי 3-6)
דרך שנייה היא בזמן הצטננות או דלקת בדרכי הנשימה העליונות, נוצר לחץ על תעלת השמע וניקוז הנוזלים מחלל האוזן נחסם, מה שיוצר הצטברות נוזלים ודלקת אוזניים. ילדים אסטמטיים או ילדים הסובלים מנזלת כרונית נמצאים יותר בסיכון לפתח דלקת אוזניים, כמו כן תינוקות ופעוטות ששותים בקבוק בשכיבה מגבירים את הסיכון לדלקת אוזניים.דלקת אוזניים עלולה להיות גם חלק מנטייה משפחתית/תורשתית. הטיפול הקונבנציונלי בדלקת אוזניים כולל מתן אנטיביוטיקה ובמקרים מסויימים גם דיקור עור התוף לניקוז נוזלי הדלקת וניתוח כפתורים, לעיתים הבעיה חוזרת ונישנית למרות הטיפול התרופתי ואז הרופא ממליץ על דיקור או ניתוח.
הטיפול ההומאופתי:
לאחר האבחון ההומאופתי המלא מותאם עבור הילד תכשיר הומאופתי אישי וספציפי למצבו הכולל, התכשיר ההומאופתי מטפל בסיבה למחלה ומסייע למנוע את הישנותה וסיבוכיה. ברוב המוחלט של המקרים כשטיפלתי בילדים שסבלו מדלקות אוזניים חוזרות – גם השמיעה משתפרת בהתאם!.
בפגישת האבחון הראשונה אבקש להכיר מעט את הילד ולהתרשם ממצבו הכולל. במהלך התשאול יבחנו ויאופיינו הגורמים והמאפיינים השונים של המחלות החוזרות. לאחר מכן אתאים תכשיר הומאופתי אישי הנכון ביותר עבור הילד ושמטרתו ליצור תהליכי ריפוי ושינוי במצבו.הטיפול ההומאופתי יוצר שינוי בשורש הבעיה ומחזיר את האיזון הנדרש.
הטיפול ההומאופתי טבעי ויעיל לכן הגוף מגיב אליו בצורה טבעית.
תוצאות הטיפול ההומאופתי ארוכות טווח וכוללות שיפור באורח החיים, בתפקוד ובבריאות.
תהליך הטיפול ההומאופתי נעשה במקביל למעקב והפיקוח הרפואי של הרופא המטפל.
הטיפול ההומאופתי ניתן לילד בכדורים קטנטנים למציצה ולתינוק או בטיפות (ללא אלכוהול)
הטיפול ההומאופתי בטוח לשימוש ואינו מכיל חומרים כימיים או תרופתיים כלשהם ואינו גורם לתופעות לוואי.
את התכשיר ההומאופתי מכינים בבית מרקחת הומאופתי בהתאם לתקנות משרד הבריאות ובפיקוחו.

מקרה לדוגמא: פעוטה בת שנה וחצי הסובלת מדלקות אוזניים חוזרות:
י' הגיעה אליי עם הוריה כשהיא סובלת מאוד מדלקות האוזניים, פעם בשבועיים הייתה מפתחת מחלה סוערת של דלקת אוזניים מלווה בחום גבוה. אמא של י' מספרת כי דלקת האוזניים התחילה בגיל חצי שנה לאחר שהאם חזרה לעבודה וההנקה הופסקה. בכל פעם שדלקת האוזן חזרה ועלה חום טופלה י' באנטיביוטיקה אך המחלה חזרה שוב ושוב, לבסוף המליץ הרופא על מתן קבוע של אנטיביוטיקה מניעתית במינון נמוך למשך מספר חודשים. בגלל דלקות האוזניים הרבות סבלה י' גם מקושי שמיעתי שהודגם בבדיקות שמיעה.
למעשה י' הגיעה אליי לטיפול הומאופתי תוך כדי נטילת אנטיביוטיקה מניעתית, ביצעתי את האבחון והתשאול והתאמתי לי' טיפול הומאופתי למצבה הכולל, יש לציין שמניסיוני עד כה, האנטיביוטיקה מחלישה את כוחות החיים ולכן הסברתי להורים כי מהלך הטיפול ההומאופתי במקרה הזה אינו דומה למהלך טיפול הומאופתי רגיל.
לאחר חודש וחצי: י' כמעט ולא סבלה מהתפרצות דלקת אוזניים, למעט פעם אחת שעלה חום למשך 24 שעות וחלף במהרה ללא התפתחות מחלה סוערת כבעבר. בביקור אצל הרופא לא נצפו ממצאים מחשידים באוזניים בבדיקת הרופא ממשיכים אנטיביוטיקה מניעתית והומאופתיה.
לאחר שלושה חודשים: הפסיקו את האנטיביוטיקה המניעתית לפני חודש! שוב הייתה התחלה של מחלת חום שחלפה במהירות ללא התפתחות דלקת אוזניים לאחר שנתנו את הטיפול ההומאופתי בהתאם להנחיות שקיבלנו ממך. בדיקת שמיעה יצאה תקינה לחלוטין ורופא שבדק ציין שהאוזניים נראות בסדר גמור. י' מרגישה טוב ללא המחלות הסוערות שפקדו אותה בעבר ואפילו התחילה לומר מילים ולתקשר ולהתבטא יותר טוב מבעבר.
כיום כשנה לאחר שהגיעה אלי י' ללא דלקות אוזניים וללא צורך באנטיביוטיקה ומרגישה מצויין
עמנואל אמא של י' מספרת על הטיפול ההומאופתי בבתה:
הגענו לשמואל עקב דלקות חוזרות באוזניים של ביתנו, היא הייתה חולה בממוצע שבועיים מתוך חודש לתקופה של יותר מחצי שנה ולקחה אנטיביוטיקה מספר רב של פעמים. התחלנו טיפול משולב של אנטיביוטיקה במינון נמוך והומואפטיה. הדלקות נעלמו ושרדנו ככה חורף שלם, כאשר כל פעם שהיו סימנים להתחלה של מחלה התייעצנו עם שמואל והוא הנחה אותנו איך לפעול וכמעט תמיד הצלחנו למנוע את ההחמרה של המחלה והסימנים עברו מהר מאוד. לאחר מספר חודשים הפסקנו לחלוטין את האנטיביוטיקה ונשארנו רק עם ההומואפטיה שמלווה אותנו עד היום. הילדה שלנו כמעט ולא חולה. עם שמואל נפגשנו לפגישות מעקב כל חודש וחצי והוא ייעץ איך מתקדמים והאם יש צורך לשנות את הרמדי. בכל פעם שהיה צורך התייעצנו עם שמואל שהיה זמין מאוד עבורנו וענה במקצעויות ובנועם.

הדוא"ל של עמנואל.

 

מקרה לדוגמא: ילדה הסובלת מדלקות אוזניים:
ע' בת 4.5, סובלת מגיל שנה ועד היום מדלקות אוזניים חוזרות הכוללות הפרשות מוגלתיות מהאוזן וכאב בלתי נסבל. בשל הנוזלים המצטברים באוזן, נגרמה ירידה משמעותית בשמיעה וכתוצאה מהליקוי השמיעתי, התפתחות הדיבור נפגעה ולמעשה נגרם לע' איחור התפתחותי בדיבור שמתבטא כיום בקושי לחבר משפטים ולהגות מילים. אימה של ע' מספרת: האוזניים של בתי מגרדות ומפרישות מוגלה על בסיס קבוע, ובכל פעם שזה מחמיר, בתי סובלת מכאבים עזים ואנו נאלצים לגשת לרופא ולבצע ניקוז נוזלים ידני שמאוד לא נעים לה וכרוך בסבל רב. אימה של ע' מוסיפה: עי מאופיינת בהתנהגות מאוד סוערת ולא רגועה, מתפרצת בזעם לעיתים קרובות, תזזיתית, חסרת סבלנות וחסרת שקט, הדבר ניכר גם בגן בו היא נמצאת. לאחר פגישת הייעוץ קיבלה ע' רמדי הומאופתית המתאימה למצבה הכולל.

לאחר חודש:
חל שיפור משמעותי, ע' כבר לא מתלוננת על כאב באוזן כבעבר, ההפרשות נעלמו, לפני הטיפול הייתה מגרדת את האוזן והיינו רואים את ההפרשות המוגלתיות ורצים לרופא, זה לא קיים היום.
לאחר ארבעה חודשים:
השיפור באוזניים נמשך, היה מקרה אחד בו ע' התלוננה על גירוד באוזן אחרי ששחתה בבריכה אבל ללא התפתחות לדלקת כמו פעם, נצפה שיפור משמעותי בבדיקת שמיעה, יחד עם זאת היא משתלבת טוב מתמיד במסגרת הגן, היא יותר רגועה גם בבית ונראה שחל שינוי משמעותי לטובה בהתנהגותה.
לאחר שנה:
השיפור במצבה ממשיך, ע' ללא דלקות אוזניים כלל, השמיעה תקינה, השתפרה מאוד בהגיית מילים, מדברת ומתקשרת ללא קושי נראה לעין.
אימה של ע' כותבת לי על הטיפול ההומאופתי בבתה:
"שמואל היקר, לאחר שנים בהן בתי סבלה מהאוזניים, הטיפול ההומאופתי אצלך פשוט הוציא אותה מזה, אני חייבת להודות שהייתי די סקפטית בהתחלה אבל כשראיתי את השיפור שמחתי כל כך. אני מודה לך וממליצה עליך בכל פה. תודה!"
אני מזמין אתכם ליצור עימי קשר ולהצטרף למשפחות רבות שכבר חוו את ההבדל שבין ילד שנוטה לחלות באופן תדיר לבין ילד בריא, מתפתח, חיוני ושמח.