פיברומאילגיה הקרויה גם דאבת השרירים, מוגדרת ע"י הרפואה כתסמונת – אוסף של סמפטומים שעניינם המרכזי הוא כאב! משום מה הגוף מייצר כאב בשרירים ורקמות שונות ללא עדות לדלקת או שינוי מבני כלשהו. התחושה היא שקיימת מחלת פרקים בגוף אך כאמור ללא ממצאים רלוונטיים. במשך כ10 שנים נערכו מחקרים שונים שאכן אימתו שמצב זה קיים באוכלוסיה הבוגרת, לא ידוע ממה נגרמת התסמונת אך כן נמצאו גורמי סיכון התומכים בהתפרצות פיברומיאלגיה כגון: מחלות זיהומיות ובמיוחד "מחלת הנשיקה",חבלה גופנית, נטייה משפחתית,אי איזון הורמונלי,מצב נפשי כמו דיכאון/חרדה. מלבד העייפות והכאבים הקשים, רוב הסובלים מפיברומיאלגיה ידווחו גם על תסמינים נלווים כגון: הפרעות עיכול, סחרחורות,דפיקות לב, נוקשות וכאב בשרירי הפנים, צריבה וגרד של פתח הנרתיק והואגינה אצל נשים,דלקת בדרכי השתן ובעיות עוריות שונות.
הטיפול ההומאופתי:
מניסיוני בטיפול הומאופתי בסובלים מפיברומיאלגיה מדובר במצב שמשלב גוף ונפש ואכן נוכחתי לגלות כי בנוסף לכל המאפיינים הפיזיולוגיים הידועים, בכל מקרה ומקרה בו טיפלתי אכן קיים "אישיו" מרכזי עם כאב. האדם הסובל מפיברומיאלגיה (אגב רוב הסובלות מן המחלה הן נשים) מתקשה בחייו האישיים בביטוי תקין של כאבו האישי וכתגובה גופו יבצע את העבודה עבורו בצורה של פיברומיאלגיה. בפגישת האבחון הראשונה אבקש להכיר אותך מעט ולהתרשם ממצבך הכולל. במהלך התשאול יבחנו ויאופיינו הגורמים והמאפיינים שהובילו לפרוץ הפיברומיאלגיה אצלך. לאחר מכן אתאים תכשיר הומאופתי אישי הנכון ביותר עבורך שמטרתו ליצור תהליכי ריפוי ושינוי במצבך.
הטיפול ההומאופתי יוצר שינוי בשורש הבעיה ומחזיר את האיזון הנדרש.
הטיפול ההומאופתי טבעי ויעיל לכן הגוף מגיב אליו בצורה טבעית.
תוצאות הטיפול ההומאופתי ארוכות טווח וכוללות שיפור באורח החיים, בתפקוד ובבריאות.
תהליך הטיפול ההומאופתי נעשה במקביל למעקב והפיקוח הרפואי של הרופא המטפל.
הטיפול ההומאופתי ניתן בכדורים קטנטנים למציצה
הטיפול ההומאופתי בטוח לשימוש ואינו מכיל חומרים כימיים או תרופתיים כלשהם ואינו גורם לתופעות לוואי.
את התכשיר ההומאופתי מכינים בבית מרקחת הומאופתי בהתאם לתקנות משרד הבריאות ובפיקוחו.

מקרה לדוגמא: ע' בת 34 פנתה אליי בעקבות תסמונת פיברומיאלגיה שאובחנה אצלה לאחרונה:
ע' מספרת שהסמפטומים החלו להופיע לאחר לידת בתה. ע' מתלוננת על כאבי גוף קשים שיכולים להופיע בכל חלק בגוף, חולשה ועייפות, דפיקות לב, סחרחורות, חרדות וירידה במצב הרוח. במהלך התשאול המלא סיפרה ע' את סיפורה האישי בהתייחסות כנה לכל תחומי חייה. לאחר פגישת האבחון התאמתי לע' תכשיר הומאופתי מתאים עבורה.
לאחר חודש וחצי: ע מדווחת על תקופה טובה ושיפור במצבה, פחות כאבים ופחות עייפות, כמו כן סיפרה שיכלה לחזור להתעמל כפי שרצתה אם כי עדיין ישנם ימים שבהם היא מרגישה פחות טוב.
לאחר שלושה חודשים: ע' מדווחת שהשיפור במצבה ממשיך והיא שמחה על כך, עדיין עושה ספורט שמאוד מיטיב איתה. ע' מספרת שחשה מחוזקת יותר ושהיא חווה שינוי משמעותי לטובה מבחינה רגשית שמשפיע באופן חיובי על מערכות יחסים בחייה.
כיום כשנה לאחר תחילת הטיפול ההומאופתי ע' מספרת על הטיפול ההומאופתי והתהליך שעברה:
"ברצוני לשתף בחוויה שלי בנושא ההומאופתיה : לפני מס' שנים חליתי בפיברומיאלגיה ולאחר מס' ניסיונות מול הרפואה הקונבנציונלית שלא צלחו ,החלטתי לנסות את הרפואה האלטרנטיבית.טופלתי אצל מס' הומאופתים שאכן עזרו לי לתקופה מסוימת והרגשתי הטבה אך עדיין לא הרגשתי מספיק מסופקת והכוונה שלמרות הטיפול לא הגעתי לאיכות חיים סבירה ,עד שלמזלי ולשמחתי חברה המליצה לי על שמואל אלפי ולאחר פגישה ראשונה התרשמתי שהגעתי למקום הנכון. הסבלנות, ההקשבה והמומחיות שלו בנושא גרמו לי לתחושת ביטחון ואכן לא טעיתי.בזכות שמואל אלפי הרגשתי שיפור משמעותי , חזרתי לתפקד כרגיל ,הכאבים פסקו והאנרגיות חזרו לגופי.מזה הרבה זמן לא הרגשתי כל כך טוב עד כדי כך שנראה כי אני כבר לא חולה בפיברומיאלגיה וזה כבר לא מגביל אותי בתפקוד היומי.שמחה שמצאתי לנכון להאמין ברפואה האלטרנטיבית ובהומאופתיה ובפרט שפגשתי את שמואל אלפי.ממליצה לכל מי שלא מקבל מענה וטיפול הולם לבעיותיו ומכאוביו , שינסה טיפול הומאופתי."
הדוא"ל של ע'.